BSC (Gurney Pad), Venues, U15 | Team #4 (Seibert, S) (Paris Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #5 (McCool, T)
6:15 PM
@ U11 | Team #3 (Morton, K)
[1026-1]
U13 | Team #5 (Scherer, B)
7:30 PM
@ U13 | Team #2 (Sherbino, J)
[1026-2]
U15 | Team #5 (Robson, K)
8:45 PM
@ U15 | Team #2 (Howells, C)
[1026-3]
U18 | Team #5 (Roswell, J)
9:45 PM
@ U18 | Team #2 (McGuire, E)
[1026-4]
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S)
6:15 PM
@ U11 | Team #4 (Sparks, G)
[1029-1]
U13 | Team #1 (Szarka, C)
7:30 PM
@ U13 | Team #4 (Smith, N)
[1029-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:45 PM
vs. U15 | Team #1 (Miranda, J)
[1029-3]
U18 | Team #1 (Gardner, G)
9:45 PM
@ U18 | Team #4 (Robson, K)
[1029-4]
U9 | Team #3 (Sparks, G)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11 | Team #5 (McCool, T)
6:15 PM
@ U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
[1030-1]
U13 | Team #5 (Scherer, B)
7:30 PM
@ U13 | Team #3 (Welch, C)
[1030-2]
U15 | Team #5 (Robson, K)
8:30 PM
@ U15 | Team #3 (Dezel, C)
[1030-3]
U18 | Team #5 (Roswell, J)
9:45 PM
@ U18 | Team #3 (Floto, R)
[1030-4]
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
10:15 AM-11:15 AM
Shared Practice
U9 | Team #1 (Rebernik, C) & U9 | Team #2 (Cummings, M)
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S) & U11 | Team #3 (Morton, K)
1:45 PM-2:45 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G) & U11 | Team #5 (McCool, T)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
01020304050607
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
6:15 PM
@ U11 | Team #3 (Morton, K)
[1102-1]
U13 | Team #2 (Sherbino, J)
7:30 PM
@ U13 | Team #3 (Welch, C)
[1102-2]
U15 | Team #2 (Howells, C)
8:45 PM
@ U15 | Team #3 (Dezel, C)
[1102-3]
U18 | Team #2 (McGuire, E)
9:45 PM
@ U18 | Team #3 (Floto, R)
[1102-4]
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G)
6:15 PM
@ U11 | Team #5 (McCool, T)
[1105-1]
U13 | Team #4 (Smith, N)
7:30 PM
@ U13 | Team #5 (Scherer, B)
[1105-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:45 PM
@ U15 | Team #5 (Robson, K)
[1105-3]
U18 | Team #4 (Robson, K)
9:45 PM
@ U18 | Team #5 (Roswell, J)
[1105-4]
U9 | Team #3 (Sparks, G)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11 | Team #3 (Morton, K)
6:15 PM
@ U11 | Team #1 (Pizzey, S)
[1106-1]
U13 | Team #3 (Welch, C)
7:30 PM
@ U13 | Team #1 (Szarka, C)
[1106-2]
U15 | Team #3 (Dezel, C)
8:30 PM
@ U15 | Team #1 (Miranda, J)
[1106-3]
U18 | Team #3 (Floto, R)
9:45 PM
@ U18 | Team #1 (Gardner, G)
[1106-4]
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
10:15 AM-11:15 AM
Shared Practice
U9 | Team #1 (Rebernik, C) & U9 | Team #2 (Cummings, M)
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S) & U11 | Team #3 (Morton, K)
1:45 PM-2:45 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G) & U11 | Team #5 (McCool, T)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
08091011121314
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #5 (McCool, T)
6:15 PM
@ U11 | Team #3 (Morton, K)
[1109-1]
U13 | Team #4 (Smith, N)
7:30 PM
@ U13 | Team #2 (Sherbino, J)
[1109-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:45 PM
@ U15 | Team #2 (Howells, C)
[1109-3]
U18 | Team #4 (Robson, K)
9:45 PM
@ U18 | Team #2 (McGuire, E)
[1109-4]
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S)
6:15 PM
@ U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
[1112-1]
U13 | Team #1 (Szarka, C)
7:30 PM
@ U13 | Team #2 (Sherbino, J)
[1112-2]
U15 | Team #1 (Miranda, J)
8:45 PM
@ U15 | Team #2 (Howells, C)
[1112-3]
U18 | Team #4 (Robson, K)
9:45 PM
@ U18 | Team #2 (McGuire, E)
[1112-4]
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G)
6:15 PM
@ U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
[1113-1]
U13 | Team #5 (Scherer, B)
7:30 PM
@ U13 | Team #3 (Welch, C)
[1113-2]
U15 | Team #5 (Robson, K)
8:30 PM
@ U15 | Team #3 (Dezel, C)
[1113-3]
U18 | Team #5 (Roswell, J)
9:45 PM
@ U18 | Team #3 (Floto, R)
[1113-4]
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
U8 | Team #2 (Corbett, D)
10:15 AM
@ U8 | Team #1 (Boakes,B)
[1114-1]
U9 | Team #2 (Cummings, M)
11:30 AM
@ U9 | Team #1 (Rebernik, C)
[1114-2]
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S) & U11 | Team #3 (Morton, K)
1:45 PM-2:45 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G) & U11 | Team #5 (McCool, T)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
15161718192021
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G)
6:15 PM
@ U11 | Team #1 (Pizzey, S)
[1116-1]
U13 | Team #4 (Smith, N)
7:30 PM
@ U13 | Team #1 (Szarka, C)
[1116-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:45 PM
@ U15 | Team #1 (Miranda, J)
[1116-3]
U18 | Team #2 (McGuire, E) & U18 | Team #5 (Roswell, J)
9:45 PM-10:45 PM
Shared Practice
U8 | Team #2 (Corbett, D) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
U11 | Team #3 (Morton, K)
6:15 PM
@ U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
[1119-1]
U13 | Team #3 (Welch, C)
7:30 PM
@ U13 | Team #2 (Sherbino, J)
[1119-2]
U15 | Team #3 (Dezel, C)
8:45 PM
@ U15 | Team #2 (Howells, C)
[1119-3]
U18 | Team #3 (Floto, R)
9:45 PM
@ U18 | Team #2 (McGuire, E)
[1119-4]
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #1 (Boakes,B)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G)
6:15 PM
@ U11 | Team #5 (McCool, T)
[1120-1]
U13 | Team #4 (Smith, N)
7:30 PM
@ U13 | Team #5 (Scherer, B)
[1120-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:30 PM
@ U15 | Team #5 (Robson, K)
[1120-3]
U18 | Team #4 (Robson, K)
9:45 PM
@ U18 | Team #5 (Roswell, J)
[1120-4]
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
U8 | Team #2 (Corbett, D)
10:15 AM
@ U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
[1121-1]
U9 | Team #2 (Cummings, M)
11:30 AM
@ U9 | Team #3 (Sparks, G)
[1121-2]
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U9 | Team #1 (Rebernik, C)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S) & U11 | Team #3 (Morton, K)
1:45 PM-2:45 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G) & U11 | Team #5 (McCool, T)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
22232425262728
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G)
6:15 PM
@ U11 | Team #3 (Morton, K)
[1123-1]
U13 | Team #2 (Sherbino, J)
7:30 PM
@ U13 | Team #1 (Szarka, C)
[1123-2]
U15 | Team #2 (Howells, C)
8:45 PM
@ U15 | Team #1 (Miranda, J)
[1123-3]
U18 | Team #2 (McGuire, E) & U18 | Team #5 (Roswell, J)
9:45 PM-10:45 PM
Shared Practice
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
6:15 PM
@ U11 | Team #1 (Pizzey, S)
[1126-1]
U13 | Team #4 (Smith, N)
7:30 PM
@ U13 | Team #3 (Welch, C)
[1126-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:45 PM
@ U15 | Team #3 (Dezel, C)
[1126-3]
U18 | Team #4 (Robson, K)
9:45 PM
@ U18 | Team #3 (Floto, R)
[1126-4]
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S)
6:15 PM
@ U11 | Team #5 (McCool, T)
[1127-1]
U13 | Team #1 (Szarka, C)
7:30 PM
@ U13 | Team #5 (Scherer, B)
[1127-2]
U15 | Team #1 (Miranda, J)
8:30 PM
@ U15 | Team #5 (Robson, K)
[1127-3]
U18 | Team #2 (McGuire, E)
9:45 PM
@ U18 | Team #5 (Roswell, J)
[1127-4]
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
U8 | Team #1 (Boakes,B)
10:15 AM
@ U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
[1128-1]
U9 | Team #1 (Rebernik, C)
11:30 AM
@ U9 | Team #3 (Sparks, G)
[1128-2]
U8 | Team #2 (Corbett, D) & U9 | Team #2 (Cummings, M)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S) & U11 | Team #3 (Morton, K)
1:45 PM-2:45 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G) & U11 | Team #5 (McCool, T)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
2930Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #5 (McCool, T)
6:15 PM
@ U11 | Team #3 (Morton, K)
[1130-1]
U13 | Team #2 (Sherbino, J)
7:30 PM
@ U13 | Team #5 (Scherer, B)
[1130-2]
U15 | Team #2 (Howells, C)
8:45 PM
@ U15 | Team #5 (Robson, K)
[1130-3]
U18 | Team #5 (Roswell, J) & U18 | Team #2 (McGuire, E)
9:45 PM-10:45 PM
Shared Practice
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G)
6:15 PM
@ U11 | Team #1 (Pizzey, S)
[1203-1]
U13 | Team #4 (Smith, N)
7:30 PM
@ U13 | Team #1 (Szarka, C)
[1203-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:45 PM
@ U15 | Team #1 (Miranda, J)
[1203-3]
U18 | Team #4 (Robson, K)
9:45 PM
@ U18 | Team #2 (McGuire, E)
[1203-4]
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
6:15 PM
@ U11 | Team #5 (McCool, T)
[1204-1]
U13 | Team #5 (Scherer, B)
7:30 PM
@ U13 | Team #3 (Welch, C)
[1204-2]
U15 | Team #5 (Robson, K)
8:30 PM
@ U15 | Team #3 (Dezel, C)
[1204-3]
U18 | Team #5 (Roswell, J)
9:45 PM
@ U18 | Team #3 (Floto, R)
[1204-4]
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
10:15 AM
@ U8 | Team #2 (Corbett, D)
[1205-1]
U9 | Team #3 (Sparks, G)
11:30 AM
@ U9 | Team #2 (Cummings, M)
[1205-2]
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U9 | Team #1 (Rebernik, C)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S) & U11 | Team #3 (Morton, K)
1:45 PM-2:45 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G) & U11 | Team #5 (McCool, T)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
6:15 PM
@ U11 | Team #3 (Morton, K)
[1207-1]
U13 | Team #2 (Sherbino, J)
7:30 PM
@ U13 | Team #3 (Welch, C)
[1207-2]
U15 | Team #2 (Howells, C)
8:45 PM
@ U15 | Team #3 (Dezel, C)
[1207-3]
U18 | Team #5 (Roswell, J) & U18 | Team #2 (McGuire, E)
9:45 PM-10:45 PM
Shared Practice
U8 | Team #1 (Boakes,B) & U8 | Team #2 (Corbett, D)
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G)
6:15 PM
@ U11 | Team #5 (McCool, T)
[1210-1]
U13 | Team #4 (Smith, N)
7:30 PM
@ U13 | Team #5 (Scherer, B)
[1210-2]
U15 | Team #4 (Seibert, S)
8:45 PM
@ U15 | Team #5 (Robson, K)
[1210-3]
U18 | Team #4 (Robson, K)
9:45 PM
@ U18 | Team #5 (Roswell, J)
[1210-4]
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #3 (Morton, K)
6:15 PM
@ U11 | Team #1 (Pizzey, S)
[1211-1]
U13 | Team #3 (Welch, C)
7:30 PM
@ U13 | Team #1 (Szarka, C)
[1211-2]
U15 | Team #3 (Dezel, C)
8:30 PM
@ U15 | Team #1 (Miranda, J)
[1211-3]
U18 | Team #3 (Floto, R)
9:45 PM
@ U18 | Team #2 (McGuire, E)
[1211-4]
U7 | Team #1 Jr. & U7 | Team #2 Jr.
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
U7 | Team #1 Sr. & U7 | Team #2 Sr.
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
U8 | Team #2 (Corbett, D)
10:15 AM
@ U8 | Team #1 (Boakes,B)
[1212-1]
U9 | Team #2 (Cummings, M)
11:30 AM
@ U9 | Team #1 (Rebernik, C)
[1212-2]
U9 | Team #3 (Sparks, G) & U8 | Team #3 (Baker, J/Gilchrist, N)
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
U11 | Team #1 (Pizzey, S) & U11 | Team #3 (Morton, K)
1:45 PM-2:45 PM
Shared Practice
U11 | Team #4 (Sparks, G) & U11 | Team #5 (McCool, T)
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
U11 | Team #2 (Murray, B/Maher, D)
4:00 PM-5:00 PM
Practice
View Another Team
Social Networking
Follow Us On
Follow Paris Minor Hockey on Twitter
- and -
Visit Paris Minor Hockey on Facebook
- and -
Follow Paris Minor Hockey on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
BSC (Gurney Pad)
944 Powerline Rd , Paris, ON  N3L 0B2
  • Current Season

    No Scores Reported
  • All-Time

    No Scores Reported
Printed from parisminorhockey.com on Wednesday, November 25, 2020 at 6:36 AM