Calendar (Paris Minor Hockey)

PrintCalendar
<< PrevOct 17, 2021-Nov 06, 2021Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23
U11-2 | ES FOX (Kargus, T)
8:30 AM-9:30 AM
Regular Season Practice
All Teams
9:30 AM-10:30 AM
Goalie Clinic
U13 | Team #1 (Valade, M)
10:30 AM-11:30 AM
Regular Season Practice
U8 | Team #1 (Fisher, J) & U8 | Team #2 (Fitzgerald, F)
11:30 AM-12:30 PM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B)
12:30 PM
vs. Burford
U11-1 | Nick's No Frills (Dakin, R)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Reserved
2:30 PM-3:30 PM
Skills Sessions (U8,U9,U11) | signup required
Reserved
3:30 PM-4:30 PM
Skills Sessions (U13,U15,U18) | signup required
U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
4:00 PM
@ Delhi Rockets
Delhi [U150001]
U18 | Team #1 (Faux, A)
5:15 PM
@ Delhi Rockets 1
Delhi [U180001]
U18 | Team #2 (Howells, C)
6:30 PM
@ Delhi Rockets 2
Delhi [U180003]
U15 | Team #2 (Drinkle K)
6:30 PM-7:30 PM
Pick up ice
U15 | Rep (Roswell, J)
7:30 PM-8:30 PM
Regular Season Practice
U7 Blue Team #2 & U7 CANADIAN TIRE Gold Team 3
5:00 PM-6:00 PM
Regular Season Practice
U7 White Team #5 & U7 Black Team #4
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U7 Red Team #1
6:00 PM-7:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #2 (Sparks, G)
7:00 PM-8:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #1 (Valade, M)
7:10 PM
@ Ingersoll Express 1
Ingersoll [U130003]
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
8:00 PM-9:00 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #2 (Howells, C)
9:00 PM-10:00 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #3 (Skilling, T)
10:00 PM-11:00 PM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U15 | Rep (Roswell, J)
7:00 PM
@ Norwich Knighthawks
Norwich [U15-04]
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #2 (Sparks, G)
7:00 PM
@ Tillsonburg Tornadoes 2
U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
8:30 PM-9:30 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #1 (Faux, A)
9:00 PM
@ Simcoe Warriors 2
Talbot [U180006]
U15 | Rep (Roswell, J)
9:30 PM-10:30 PM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B) & U9 | Team #1 (Kevin Field)
5:00 PM-6:00 PM
Regular Season Practice
U8 | Team #1 (Fisher, J) & U8 | Team #2 (Fitzgerald, F)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U11-2 | ES FOX (Kargus, T)
6:00 PM
@ Delhi Rockets 1
Delhi [U110005]
U15 | Team #2 (Drinkle K)
6:30 PM-7:30 PM
Regular Season Practice
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
7:00 PM
@ Norwich Knighthawks
Norwich [U11-09]
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
7:10 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes
U18 | Team #2 (Howells, C)
8:20 PM
vs. Simcoe Warriors 1
U18 | Team #3 (Skilling, T)
9:30 PM
vs. Ingersoll Express
U13 | Team #1 (Valade, M)
6:00 PM
vs. Ingersoll Express 2
U13 | Team #2 (Sparks, G)
7:00 PM
vs. Simcoe Warriors 1
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
8:00 PM-9:00 PM
Pick up ice
U18 | Team #1 (Faux, A)
9:15 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes 2
U7 White Team #5 & U7 Black Team #4
8:00 AM-9:00 AM
Regular Season Practice
U7 Blue Team #2 & U7 CANADIAN TIRE Gold Team 3
9:00 AM-10:00 AM
Regular Season Practice
U7 Red Team #1
10:00 AM-11:00 AM
Regular Season Practice
U9 | Team #1 (Kevin Field)
11:00 AM
vs. Simcoe Warriors
U11-1 | Nick's No Frills (Dakin, R)
12:00 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes 1
U9 | Tier 1 (Boakes, B)
1:00 PM
vs. Simcoe
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
2:00 PM-3:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
3:00 PM-4:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #2 (Sparks, G)
7:00 PM
@ Ingersoll Express 2
Ingersoll [U130012]
Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30
U11-2 | ES FOX (Kargus, T)
9:30 AM-10:30 AM
Regular Season Practice
U13 | Team #1 (Valade, M)
10:30 AM-11:30 AM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B)
11:00 AM
@ Simcoe
U8 | Team #1 (Fisher, J) & U8 | Team #2 (Fitzgerald, F)
11:30 AM-12:30 PM
Regular Season Practice
U11-1 | Nick's No Frills (Dakin, R)
12:30 PM-1:30 PM
Regular Season Practice
All Teams
1:30 PM-2:30 PM
Goalie Clinic ($10 - sign up required)
Reserved
2:30 PM-3:30 PM
U11&U13 Skills ($10 fee + sign up required)
U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
3:30 PM
vs. Port Dover Pirates
BSC (Davis Pad) [U150009]
U15 | Team #2 (Drinkle K)
4:40 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes 3
BSC (Davis Pad) [U150011]
U18 | Team #1 (Faux, A)
6:00 PM
@ Waterford Wildcats 1
Waterford [U180014]
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
6:30 PM-7:30 PM
Pick up ice
U15 | Rep (Roswell, J)
7:30 PM-8:30 PM
Regular Season Practice
U7 Blue Team #2 & U7 CANADIAN TIRE Gold Team 3
5:00 PM-6:00 PM
Regular Season Practice
U7 White Team #5 & U7 Black Team #4
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U7 Red Team #1
6:00 PM-7:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #2 (Sparks, G)
7:00 PM-8:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
8:00 PM-9:00 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #2 (Howells, C)
9:00 PM-10:00 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #3 (Skilling, T)
10:00 PM-11:00 PM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
6:00 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [U11-12]
U13 | Team #1 (Valade, M)
7:00 PM
@ Simcoe Warriors 1
Talbot [U130016]
U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
8:00 PM
@ Simcoe Warriors 1
Talbot [U150060]
U18 | Team #1 (Faux, A)
9:00 PM
@ Simcoe Warriors 1
Talbot [U180017]
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #2 (Howells, C)
8:00 PM
@ Langton Leafs
Langton [U180018]
U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
8:30 PM-9:30 PM
Regular Season Practice
U15 | Rep (Roswell, J)
9:30 PM-10:30 PM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B) & U9 | Team #1 (Kevin Field)
5:00 PM-6:00 PM
Regular Season Practice
U8 | Team #1 (Fisher, J) & U8 | Team #2 (Fitzgerald, F)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
6:00 PM
vs. St. George Generals
U15 | Team #2 (Drinkle K)
6:30 PM-7:30 PM
Regular Season Practice
U11-2 | ES FOX (Kargus, T)
7:00 PM
@ Delhi Rockets 2
Delhi [U110020]
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
7:10 PM
vs. Aylmer Flames
U15 | Rep (Roswell, J)
7:15 PM
@ Ingersoll Express
Ingersoll [U15-19]
U18 | Team #2 (Howells, C)
8:20 PM
vs. Simcoe Warriors 2
U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
8:30 PM
@ Tillsonburg Tornadoes 1
U18 | Team #3 (Skilling, T)
9:30 PM
vs. Burford Coyotes
U13 | Team #1 (Valade, M)
6:00 PM
vs. Waterford Wildcats 1
U13 | Team #2 (Sparks, G)
7:00 PM
vs. Ingersoll Express 1
U15 | Rep (Roswell, J)
8:00 PM
vs. Tavistock Titans
U18 | Team #1 (Faux, A)
9:15 PM
vs. Ingersoll Express
U7 White Team #5 & U7 Black Team #4
8:00 AM-9:00 AM
Regular Season Practice
U7 Blue Team #2 & U7 CANADIAN TIRE Gold Team 3
9:00 AM-10:00 AM
Regular Season Practice
U7 Red Team #1
10:00 AM-11:00 AM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B) & U9 | Team #1 (Kevin Field)
11:00 AM-12:00 PM
Regular Season Practice
U11-1 | Nick's No Frills (Dakin, R)
12:00 PM
vs. Simcoe Warriors 1
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
2:00 PM-3:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
3:00 PM-4:00 PM
Regular Season Practice
U11-2 | ES FOX (Kargus, T)
3:00 PM
@ Waterford Wildcats 2
Waterford [U110026]
U13 | Team #1 (Valade, M)
5:00 PM
@ Waterford Wildcats 2
Waterford [U130023]
Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06
Rob Johnston Memorial Rep Tournament
U11-2 | ES FOX (Kargus, T)
9:30 AM-10:30 AM
Regular Season Practice
U13 | Team #1 (Valade, M)
10:30 AM-11:30 AM
Regular Season Practice
U8 | Team #1 (Fisher, J) & U8 | Team #2 (Fitzgerald, F)
11:30 AM-12:30 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #2 (Sparks, G)
12:30 PM
@ Norwich Knighthawks
Norwich [U130025]
U11-1 | Nick's No Frills (Dakin, R)
12:30 PM-1:30 PM
Regular Season Practice
U15 | Team #2 (Drinkle K)
1:30 PM
vs. U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
BSC (Davis Pad) [U150019]
U7 Blue Team #2 & U7 CANADIAN TIRE Gold Team 3
5:00 PM-6:00 PM
Regular Season Practice
U7 White Team #5 & U7 Black Team #4
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U7 Red Team #1
6:00 PM-7:00 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #2 (Sparks, G)
7:00 PM-8:00 PM
Regular Season Practice
U15 | Rep (Roswell, J)
8:00 PM
@ Hagersville Hawks
Hagersville [U15-26]
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
8:00 PM-9:00 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #2 (Howells, C)
9:00 PM-10:00 PM
Regular Season Practice
U18 | Team #3 (Skilling, T)
10:00 PM-11:00 PM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U13 | Team #1 (Valade, M)
7:00 PM
@ Simcoe Warriors 1
Talbot [U130029]
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U15 | Team #2 (Drinkle K)
8:00 PM
@ Simcoe Warriors 2
Talbot [U150024]
U15-1 | Adkins Financial (Miranda, J)
8:30 PM-9:30 PM
Regular Season Practice
U15 | Rep (Roswell, J)
9:30 PM-10:30 PM
Regular Season Practice
U9 | Tier 1 (Boakes, B)
5:00 PM-6:00 PM
Regular Season Practice
U8 | Team #1 (Fisher, J) & U8 | Team #2 (Fitzgerald, F)
5:30 PM-6:30 PM
Regular Season Practice
U11 | Pelton Transport Rep (Szarka, C)
6:00 PM
vs. Tavistock Titans
U9 | Team #1 (Kevin Field)
6:30 PM
vs. Port Dover Pirates
U13 | Paris Optimist Rep (Pelton, T)
7:10 PM
vs. Ayr Flames
U15 | Team #2 (Drinkle K)
8:00 PM
@ Norwich Knighthawks
Norwich [U150063]
U18 | Team #2 (Howells, C)
8:20 PM
vs. Port Dover Pirates
U18 | Team #3 (Skilling, T)
9:30 PM
vs. Langton Leafs
U11-1 | Nick's No Frills (Dakin, R)
7:00 PM
@ Port Dover Pirates 2
Port Dover [U110033]
U15 | Rep (Roswell, J)
8:00 PM
vs. Tillsonburg Tornadoes
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from parisminorhockey.com on Saturday, October 23, 2021 at 1:10 PM