Record Details, Atom Rep, U11, 2017-2018 (Paris Minor Hockey)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Accomplishments List
Mission & Vision
Executive & Staff
Job Descriptions
Job Descriptions
PMHA Seasonal Positions
PMHA - Referee In Chief / Assignor
PMHA - Coaches Applications
PMHA - Tournament Convenor Assistant
PMHA - League Convenors
Current Coaches
Contact Us
Risk Management
Risk Management
OMHA Complaint Form
Safe Sport
Amalgamation Information
Amalgamation FAQ
Communication Aug 23, 2023
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
MyCal Information
Tournaments
U9MD SC Final Days
Rob Johnston Rep | Nov 17-19 2023 (completed)
Art Coombs Rep | Dec 8-10 2023 (completed)
Lisa Dalpe LL | Jan 5-7 2024 (completed)
Syl Apps LL | Jan 26-28 2024 (completed)
Coaches
Team Forms
Unused Ice Request Form
Permit Request Form (Tournament/Exhibition)
Unused Ice Slots
Team Specific Website Managment
Sponsors
Donations
Resources
League Rules
PMHA (Paris Minor Hockey Association)
PMHA - Constitution
PMHA - Rules of Operation
PMHA - Awards and Scholarship Qualifications
OMHA (Ontario Minor Hockey Association)
OMHA-Manual of Operations-15.16
SC (Southern Counties)
Intertown Local League
Intertown Local League Rules-22.23.pdf
County of Brant
Respect and Responsibility Policy
Financial Aid
PMHA Financial Aid FAQ
Jumpstart | Lace 'em Up Foundation
Can We Help
PMHA Documents and Archives
AGM Minutes
Atom Rep Menu
Team Home Page
Team News
Player Roster
Tryout Player List
Schedule & Results
Team Calendar
Atom Rep Fees - Due by Dec 1st, 2017
League Standings
Home
Seasons
2017-2018
U11
Atom Rep
Record Details
Sitemap
This Team is part of the 2017-2018 season, which is not set as the current season.
Print
Detailed Team Record
Results By Game Type
All
Home
Away
Game Type
GP
W
L
T
GF
GA
GP
W
L
T
GF
GA
GP
W
L
T
GF
GA
Regular Season
21
12
7
2
80
63
11
6
4
1
41
32
10
6
3
1
39
31
Playoff
15
1
13
1
21
55
8
1
7
0
9
27
7
0
6
1
12
28
Tournament
13
5
7
1
34
32
8
3
5
0
19
19
5
2
2
1
15
13
Exhibition
1
0
1
0
0
5
1
0
1
0
0
5
0
0
0
0
0
0
Overall
50
18
28
4
135
155
28
10
17
1
69
83
22
8
11
3
66
72
Results By Opponent
All
Home
Away
Opponent
GP
W
L
T
GF
GA
GP
W
L
T
GF
GA
GP
W
L
T
GF
GA
Ingersoll Express
7
0
6
1
12
22
4
0
3
1
5
10
3
0
3
0
7
12
Aylmer Flames
3
0
3
0
3
12
1
0
1
0
1
3
2
0
2
0
2
9
Ayr Flames
3
0
2
1
3
8
1
0
1
0
0
2
2
0
1
1
3
6
Burford Coyotes
3
2
1
0
13
7
2
1
1
0
8
4
1
1
0
0
5
3
Delhi Rockets
3
0
2
1
3
10
1
0
1
0
0
3
2
0
1
1
3
7
Six Nations Blackhawks
3
1
2
0
7
12
2
1
1
0
4
6
1
0
1
0
3
6
Tillsonburg Tornadoes
3
0
3
0
4
17
2
0
2
0
3
13
1
0
1
0
1
4
Norwich Knighthawks
2
2
0
0
15
4
1
1
0
0
8
3
1
1
0
0
7
1
Port Dover Pirates
2
2
0
0
11
4
1
1
0
0
4
1
1
1
0
0
7
3
Aylmer
1
0
1
0
1
3
1
0
1
0
1
3
0
0
0
0
0
0
Ayr
1
0
1
0
0
5
1
0
1
0
0
5
0
0
0
0
0
0
Caledonia Thunder
1
0
1
0
0
5
1
0
1
0
0
5
0
0
0
0
0
0
Cayuga Stars
1
1
0
0
5
1
1
1
0
0
5
1
0
0
0
0
0
0
Dunnville Mudcats
1
1
0
0
3
1
1
1
0
0
3
1
0
0
0
0
0
0
EAST NIPISSING VIPERS
1
1
0
0
5
1
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
5
1
Elmvale
1
0
1
0
2
3
1
0
1
0
2
3
0
0
0
0
0
0
Loser of A9 VS Loser A10 TBD
1
0
1
0
1
3
1
0
1
0
1
3
0
0
0
0
0
0
NOTL
1
0
1
0
1
8
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
1
8
Penetang Flames
1
0
1
0
2
4
1
0
1
0
2
4
0
0
0
0
0
0
Plattsville Rage
1
1
0
0
8
4
1
1
0
0
8
4
0
0
0
0
0
0
Port Dover
1
0
0
1
1
1
0
0
0
0
0
0
1
0
0
1
1
1
Saugeen Shores
1
1
0
0
7
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
7
0
Simcoe Warriors
1
1
0
0
4
3
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
4
3
South Kent
1
0
1
0
1
3
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
1
3
St. George Generals
1
1
0
0
4
2
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
4
2
Tavistock Titans
1
1
0
0
5
3
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
5
3
Twin Centre Stars
1
1
0
0
4
2
1
1
0
0
4
2
0
0
0
0
0
0
Wasaga Beach Stars
1
1
0
0
2
1
1
1
0
0
2
1
0
0
0
0
0
0
Waterford Wildcats
1
1
0
0
6
3
1
1
0
0
6
3
0
0
0
0
0
0
Winner of A2 VS Winner of A3
1
0
1
0
2
3
1
0
1
0
2
3
0
0
0
0
0
0
Results By Venue
All
Home
Away
Venue
GP
W
L
T
GF
GA
GP
W
L
T
GF
GA
GP
W
L
T
GF
GA
BSC (Gurney Pad)
17
5
11
1
44
57
17
5
11
1
44
57
0
0
0
0
0
0
BSC (Davis Pad)
7
5
2
0
19
14
7
5
2
0
19
14
0
0
0
0
0
0
East Link Rink
3
0
2
1
3
7
1
0
1
0
1
3
2
0
1
1
2
4
Ingersoll
3
0
3
0
7
12
0
0
0
0
0
0
3
0
3
0
7
12
BOCC
2
1
1
0
7
4
1
0
1
0
2
3
1
1
0
0
5
1
Delhi
2
0
1
1
3
7
0
0
0
0
0
0
2
0
1
1
3
7
East Elgin (EastLink)
2
0
2
0
2
9
0
0
0
0
0
0
2
0
2
0
2
9
MSVCC
2
0
2
0
3
6
2
0
2
0
3
6
0
0
0
0
0
0
NDCC
2
0
1
1
3
6
0
0
0
0
0
0
2
0
1
1
3
6
Burford
1
1
0
0
5
3
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
5
3
HUMP
1
0
1
0
1
8
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
1
8
MSVCC - Meaford & St Vincent Community Center,
1
1
0
0
7
0
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
7
0
Norwich
1
1
0
0
7
1
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
7
1
Ohsweken
1
0
1
0
3
6
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
3
6
Port Dover
1
1
0
0
7
3
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
7
3
South Dumfries Community Centre
1
1
0
0
4
2
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
4
2
Talbot
1
1
0
0
4
3
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
4
3
Tavistock
1
1
0
0
5
3
0
0
0
0
0
0
1
1
0
0
5
3
Tillsonburg (Memorial)
1
0
1
0
1
4
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
1
4